12 adalar tekne turu, Fethiye körfezinden başlayıp (Akdeniz ve Egenin birleştiği yer), Göcek adalarına kadar süren rotamızda siz misafirlerimizi yelkenli teknemizle 12 adalar turunun tadını çıkarmaya bekliyoruz. Rotamız üzerinde fotoğraflamak isteyeceğiniz bir çok harika ada ve koyları görme fırsatımız olacak. Bu adalar ve koylara düzenlenen 12 Adalar Tekne turu güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Bu tur Çift katlı ve yelkenli olarak 2 farklı tekne konsepti ile düzenlenmektedir. Eğlenmek istiyorum ve bol eğlenceli bir tur istiyorum diyorsanız Çift Katlı tekne turumuzu tercih etmelisiniz. Çift Katlı tekne konsepti gençler tarafından bu bölgede çok popüler ve tercih edilen bir tekne turudur.
Fethiye Tekne Turu Fiyatları 2022, Fethiye 12 Adalar Turu fiyat 2022, Fethiye 12 Adalar Turu Fiyatı, 12 Adalar Tekne Turu, Fethiye 12 Adalar Tekne Turu Fiyatları 2022, Fethiye Tekne Turu Fiyatları, Ölüdeniz 12 Adalar, Fethiye 12 Adalar Tekne Turu Rotası

Fiyata Dahil

   Öğle yemeği

   Otel transferi

   Rehberlik hizmeti

   Tur Aktivite sigortası

Fiyata Hariç

  Teknede İçecekler

  Otel transferi

  Rehberlik hizmeti

Yanınızda İyi Olur

   Güneş kremi

   Mayo – Havlu

   Deniz terliği veya ayakkabısı

   Güneş gözlüğü

Diğer Bilgiler

   Tur Günü: Her gün

   Tur Saati: 10:30 – 18:00

Tur Programı

timeline_pre_loader

1. Durak KIZIL ADA

Kızıl ada ismini, güneş vurduğunda toprağın rengi kızıla dönmesi ve ada kıpkırmızı bir renk almasından gelmektedir. Adanın güney tarafında deniz trafiği için bir deniz feneri vardır. Kuzey batısındaki irili ufaklı kayalıklar dalış ve balık tutkunları için çok elverişlidir. Adanın dalgalara karşı doğal bir dalgakıran oluşturduğu doğu kıyısında yüzmeye elverişli geniş kumsalı vardır. Mavi yolculuk ve günübirlik tekne turlarının popüler mola yeridir.

2. Durak KATRANCI KOYU

Fethiye’nin en popüler kamp alanı Katrancı Koyu dur. Denizi ılıktır. Göcek adalarına en yakın koy olan Katrancı koyu, balık avı tutkunlarının ve denizi keşfetmek isteyen dalgıçların uğrak yeridir.

3. Durak YASSICALAR ADASI

5 adacıktan oluşmaktadır Yassıcalar Adası. Yassıca adaları günübirlik tur teknelerinin en uzun süre kaldıkları duraktır. Güney ve Kuzey yönünde uzanan ana adanın kuzey ucu kumsal olup yüzmek için mükemmeldir. Ayrıca Yassıca takımadaları içinde banana, ringo, jet ski gibi çeşitli su sporları da yapılmaktadır. Birbirinden dar boğazlarla ayrılan adacıklar arasında dolaşmak, adrenalin dolu bir macera gibidir. Yassıca adlarının güney tarafında bulunan Zeytinli ada bölgenin özel mülkiyet olan tek adasıdır. Üzerinde Osmanlı döneminden kaldığı tahmin edilen bir zeytin sıkma tesisi bulunmaktadır.

4. Durak TERSANE ADASI

12 adalar bölgesinin en büyük adası Tersane Adasıdır. Erken Roma dönemine kadar uzanan fakat çoğunluğu Akdeniz mimari özelliği taşıyan, çok sayıda bina kalıntısı bulunmaktadır. Geçmişte Osmanlı gemilerin yapım, bakım ve onarımlarının yapıldığı bir tersanenin olması nedeniyle Tersane Adası ismini almıştır. 12 adalar yelkenli tekne turlarının uğrak yerlerinden birisi haline gelmiştir. Şu anda hayvancılık ve tarım ile ilgilenen birkaç aile yaşamaktadır. Ayrıca hizmet veren küçük ve şirin restoranda bulunmaktadır. Korunaklı koyu ile mavi yolculuk yatları için bölgenin en güvenli yeridir.

5. Durak AKVARYUM KOYU

Ege’nin mavi suların, Akdeniz’in turkuaz rengi suyuyla birleştiği bu koy cam gibi berraklığıyla akvaryumu andırmaktadır. Denizin dibini netolarak gözlemleyebilir, balıkların eşsiz dansını seyredebilirsiniz. Ayrıca bu koy, profesyonel dalış yapan kişilerin listesi arasında başlarda yer almaktadır.

6. Durak SAMANLIK KOYU

6 kilometrelik bir yol ile dolaşılabilen Oyuk tepe yarımadadaki bu koy Fethiye halkının en çok rağbet ettikleri günübirlik piknik alanıdır. Bu koy ayrıca, yürüyüş meraklıları için ideal bir parkur oluşturmaktadır. Suyu serin, denizi temiz bir koydur. Akşam üstü burada yüzmek başka bir güzeldir.
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this