12 Adalar Korsan Tekne Turu ( herşey dahil 12 adalar tekne turu ) için kısa mesafa bir transferden sonra  Fethiye limanına varıyoruz. Sizleri masmavi Akdeniz ile Ege’nin Göcek adalarında tur teknemizde gün boyunca müşterimiz değil, misafirimiz olarak ağırlıyoruz.

Fethiye Korsan Tekne Turu boyunca masmavi berrak sularda yüzecek, bazı adalarda kısa yürüyüşler yapacak, güneş banyosunun keyfini çıkaracaksınız. Teknemizde öğle yemeğimiz mangalda tavuk ve balık, yanında ise spagetti makarna ve salata olarak siz konuklarımıza sunulmaktadır. Fethiye yaz tatilinizde ki unutulmaz bir gün olarak hatıralarınızda kalacak bir gün sizi bekliyor.

27 metre uzunluğundaki ferah ve güvenli teknemizde konforlu ve huzurlu bir gün geçireceksiniz. Teknemizde 2 adet bay/bayan tuvaletler, güvenlik kamerası, hemşire, duş, içecek barı, güneş yatakları, şnorkel ve yüzme bilmeyenler için can yelekleri bulunmaktadır. Teknemiz güvenlik ve denizde yeterlilik belgesi anlamına gelen Loyt Sertifikasına sahiptir.

Fiyata Dahil

 Mangalda öğle yemeği (tavuk veya balık + Açık Büfe)

 Otelden ulaşım

 Rehberlik hizmeti

 Tur Aktivite sigortası

Fiyata Hariç

 Teknede İçecekler

 Fotoğraflar

 Kişisel harcamalar

Yanınızda İyi Olur

 Güneş kremi

 Mayo – Havlu

 Deniz terliği veya ayakkabısı

 Güneş gözlüğü

Diğer Bilgiler

 Tur Günü: Her gün

 Tur Saati: 10:30 – 18:00

Tur Programı

timeline_pre_loader

1. Durak KIZIL ADA

Kızıl ada ismini, güneş vurduğunda toprağın rengi kızıla dönmesi ve ada kıpkırmızı bir renk almasından gelmektedir. Adanın güney tarafında deniz trafiği için bir deniz feneri vardır. Kuzey batısındaki irili ufaklı kayalıklar dalış ve balık tutkunları için çok elverişlidir. Adanın dalgalara karşı doğal bir dalgakıran oluşturduğu doğu kıyısında yüzmeye elverişli geniş kumsalı vardır. Mavi yolculuk ve günübirlik tekne turlarının popüler mola yeridir.

2. Durak KATRANCI KOYU

Fethiye’nin en popüler kamp alanı Katrancı Koyu dur. Denizi ılıktır. Göcek adalarına en yakın koy olan Katrancı koyu, balık avı tutkunlarının ve denizi keşfetmek isteyen dalgıçların uğrak yeridir.

3. Durak YASSICALAR ADASI

5 adacıktan oluşmaktadır Yassıcalar Adası. Yassıca adaları günübirlik tur teknelerinin en uzun süre kaldıkları duraktır. Güney ve Kuzey yönünde uzanan ana adanın kuzey ucu kumsal olup yüzmek için mükemmeldir. Ayrıca Yassıca takımadaları içinde banana, ringo, jet ski gibi çeşitli su sporları da yapılmaktadır. Birbirinden dar boğazlarla ayrılan adacıklar arasında dolaşmak, adrenalin dolu bir macera gibidir. Yassıca adlarının güney tarafında bulunan Zeytinli ada bölgenin özel mülkiyet olan tek adasıdır. Üzerinde Osmanlı döneminden kaldığı tahmin edilen bir zeytin sıkma tesisi bulunmaktadır.

4. Durak TERSANE ADASI

12 adalar bölgesinin en büyük adası olan Tersane Adası üzerinde erken Roma dönemine kadar uzanan fakat çoğunluğu Akdeniz mimari özelliği taşıyan, çok sayıda bina kalıntısı bulunmaktadır. Geçmişte Osmanlı gemilerin yapım, bakım ve onarımlarının yapıldığı bir tersanenin olması nedeniyle Tersane Adası ismini almıştır. 12 Adalar Korsan Tekne Turu uğrak yerlerinden birisi haline gelmiştir. Bu ada da şu anda hayvancılık ve tarım ile ilgilenen birkaç aile yaşamaktadır. Ayrıca hizmet veren küçük ve şirin restoranda bulunmaktadır. Korunaklı koyu ile mavi yolculuk yatları için bölgenin en güvenli yeridir.

5. Durak AKVARYUM KOYU

Ege’nin mavi suların, Akdeniz’in turkuaz rengi suyuyla birleştiği bu koy cam gibi berraklığıyla akvaryumu andırmaktadır. Denizin dibini netolarak gözlemleyebilir, balıkların eşsiz dansını seyredebilirsiniz. Ayrıca bu koy, profesyonel dalış yapan kişilerin listesi arasında başlarda yer almaktadır.

6. Durak SAMANLIK KOYU

6 kilometrelik bir yol ile dolaşılabilen Oyuk tepe yarımadadaki bu koy Fethiye halkının en çok rağbet ettikleri günübirlik piknik alanıdır. Bu koy ayrıca, yürüyüş meraklıları için ideal bir parkur oluşturmaktadır. Suyu serin, denizi temiz bir koydur. Akşam üstü burada yüzmek başka bir güzeldir.
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this