Dalyan, Dünya’da ve Türkiye’de popüler bir günübirlik gezi ve küçük şirin bir tatil beldesidir. Fethiye Tatilinizde, bu güzel tatil beldesine günübirlik turlara katılarak ziyaret edebilirsiniz. İztuzu plajı (Deniz Kaplumbağası Plajı) ve doğal kükürtlü çamur banyosu havuzları ile emsalsiz güzellikleri vardır. Bir tarafı tatlı nehir suyu, diğer tarafı deniz suyu ile çevrili İz tuzu plajında yüzmek, Dalyan butik şehir de nehir kenarında yürüyüş yapmak, Dalyan merkez ile İztuzu plajı arasında bisiklet binmek bu cennet köyde yapılabilecek aktivitelerden bazıları. Akşamları ise Dalyan kordonunu gezebilir, nehir kenarında ki küçük ama sıcak ortamı olan balık restoranlarında mavi yengeç ya da Dalyan kefali tadını deneyebilirsiniz.

Fiyata Dahil

  Rehberlik Hizmeti

  Ulaşım

  Çamur banyosu giriş ücreti

  Dalyan- İztuzu Tekne turu

  Açık büfe öğle yemeği

  Tur Aktivite sigortası

Fiyata Hariç

  Teknede İçecekler

  Fotoğraflar

  İztuzu Plajı giriş ücreti

  Kişisel harcamalar

Yanınızda İyi Olur

   Güneş kremi

   Mayo – Havlu

   Deniz terliği veya ayakkabısı

   Güneş gözlüğü

Diğer Bilgiler

   Tur Günü: Pztesi – Çarş – Perş – Ctesi

   Tur Saati: 09:30 – 18:00

Tur Programı

timeline_pre_loader

1. Durak ANTİK KAYA MEZARLARI

Tur sırasında teknelerle yüksek sarp kayalıklara doğru yavaşça ilerleyeceksiniz. Denizden çok yüksekte bulunan bu kayalarda antik Likya Kenti Kaunos’u görebilirsiniz.

M.Ö 4. Yüzyıldan kalma kaya mezarlarına hayran kalacaksınız. Bu mezarlar büyük yüksekliklerde bulunan kayalara oyulmuştur. Likyalılar mezarları yerin üzerinden ne kadar yüksekte olursa cennete o kadar yakın olduğuna ve ölen kişinin ruhunun o kadar hızlı yükseleceğine inanıyorlardı. Dalyan’ın bu tarihi yapıtının önünden geçerken, unutulmaz fotoğraflar çekebilirsiniz.

2. Durak SULTANİYE KAPLICASI

Sultaniye, Dalyan şehri yakınlarında bulunan termal kaplıcadır. Bu kaplıca Roma İmparatorluğu döneminden beri bilinmektedir. Kaplıcaların girişinde termal suların zengin mineral bileşimini gösteren tabloyu görebilirsiniz.

Tıbbi özellikleriyle bilinen çamur banyolarında ve ılık termal suyla dolu havuzda yüzme fırsatınız olacak. Sıcak maden suyunda banyo yaparken rahatlayacaksınız, su o kadar sağlıklı ki hemen hissedeceksiniz.

Bölgenin kendisi inanılmaz derecede güzel, kaynakların hemen yanında Köyceğiz Gölü var. Sadece Sultaniye’nin kaplıcalarında yüzmek için değil, aynı zamanda güzel Köyceğiz Gölü’nün sularında serinlemek içinde harika bir fırsata sahip olacaksınız.

3. Durak İZTUZU PLAJI

İztuzu Caretta-Caretta kaplumbağalarının yuvalarının plajda olmasıyla bilinir. Bun hayvanların türleri 200 milyon yıldan daha eski.

İztuzu Plajı’nın en önemli özelliklerinden biri deniz suyu ile tatlı su arasında bulunan ender plajlardan biri olmasıdır. Akdeniz’in turkuaz sularında yüzmek, güneşlenmek ve kumsal boyunca yürümek için zamanınız olacak.

4. Durak CARETTA CARETTA PLAJI

Plajı gezerken deniz altının en sevimli sakinlerini kendi gözlerinizle görmek için eşsiz bir fırsata sahip olacaksınız. Tabii ki, hiç kimse ziyaretiniz sırasında kaplumbağaların su yüzeyinde görüneceğini garanti edemez, ancak bu ziyaretlerin % 80’inde olur. Bu tam olarak deniz yaşamını görmek ve onu fotoğraf makinenizle yakalamak için zaman bulabileceğiniz bir andır.
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this