Fethiye özel tekne turu, Fethiye körfezinden başlayıp (Akdeniz ve Egenin birleştiği yer), Göcek adalarına kadar süren rotamızda siz misafirlerimizi yelkenli teknemizle 12 adalar özel tekne turunun tadını çıkarmaya bekliyoruz. Rotamız üzerinde fotoğraflamak isteyeceğiniz bir çok harika ada ve koyları görme fırsatımız olacak. Bu adalar ve koylara düzenlenen turlar güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Özel Yelkenli tekne konsepti bu bölgede çok popüler ve tercih edilen bir tekne turudur.

Fiyata Dahil

  Mangalda öğle yemeği

  Tekne Yakıt

  Kaptanlık Hizmeti

  Tur Aktivite sigortası

Fiyata Hariç

  Su sporları

  Teknede İçecekler

  Fotoğraflar

  Otelden Ulaşım

Yanınıza Almanız Gerekenler

  Güneş kremi

  Mayo – Havlu

  Deniz terliği veya ayakkabısı

  Güneş gözlüğü

Diğer Bilgiler

   Tur Günü: Her gün

   Tur Saati: 10:30 – 18:00

Tur Programı

timeline_pre_loader

1. Durak KIZIL ADA

Kızılada ismini, güneş vurduğunda toprağın rengi kızıla dönmesi ve ada kıpkırmızı bir renk almasından gelmektedir. Adanın güney tarafında deniz trafiği için bir deniz feneri vardır. Kuzey batısındaki irili ufaklı kayalıklar dalış ve balık tutkunları için çok elverişlidir. Adanın dalgalara karşı doğal bir dalgakıran oluşturduğu doğu kıyısında yüzmeye elverişli geniş kumsalı vardır. Mavi yolculuk ve günübirlik tekne turlarının popüler mola yeridir.

2. Durak KATRANCI KOYU

Fethiye’nin en popüler kamp alanı Katrancı Koyu dur. Denizi ılıktır. Göcek adalarına en yakın koy olan Katrancı koyu, balık avı tutkunlarının ve denizi keşfetmek isteyen dalgıçların uğrak yeridir.

3. Durak YASSICALAR ADASI

5 adacıktan oluşmaktadır Yassıcalar Adası. Yassıca adaları günübirlik tur teknelerinin en uzun süre kaldıkları duraktır. Güney ve Kuzey yönünde uzanan ana adanın kuzey ucu kumsal olup yüzmek için mükemmeldir. Ayrıca Yassıca takımadaları içinde banana, ringo, jet ski gibi çeşitli su sporları da yapılmaktadır. Birbirinden dar boğazlarla ayrılan adacıklar arasında dolaşmak, adrenalin dolu bir macera gibidir. Yassıca adlarının güney tarafında bulunan Zeytinli ada bölgenin özel mülkiyet olan tek adasıdır. Üzerinde Osmanlı döneminden kaldığı tahmin edilen bir zeytin sıkma tesisi bulunmaktadır.

4. Durak TERSANE ADASI

12 adalar bölgesinin en büyük adası olan Tersane Adası üzerinde erken Roma dönemine kadar uzanan fakat çoğunluğu Akdeniz mimari özelliği taşıyan, çok sayıda bina kalıntısı bulunmaktadır. Geçmişte Osmanlı gemilerin yapım, bakım ve onarımlarının yapıldığı bir tersanenin olması nedeniyle Tersane Adası ismini almıştır. 12 adalar yelkenli tekne turlarının uğrak yerlerinden birisi haline gelmiştir. Bu ada da şu anda hayvancılık ve tarım ile ilgilenen birkaç aile yaşamaktadır. Ayrıca hizmet veren küçük ve şirin restoranda bulunmaktadır. Korunaklı koyu ile mavi yolculuk yatları için bölgenin en güvenli yeridir.

5. Durak AKVARYUM KOYU

Ege’nin mavi suların, Akdeniz’in turkuaz rengi suyuyla birleştiği bu koy cam gibi berraklığıyla akvaryumu andırmaktadır. Denizin dibini netolarak gözlemleyebilir, balıkların eşsiz dansını seyredebilirsiniz. Ayrıca bu koy, profesyonel dalış yapan kişilerin listesi arasında başlarda yer almaktadır.

6. Durak SAMANLIK KOYU

6 kilometrelik bir yol ile dolaşılabilen Oyuk tepe yarımadadaki bu koy Fethiye halkının en çok rağbet ettikleri günübirlik piknik alanıdır. Bu koy ayrıca, yürüyüş meraklıları için ideal bir parkur oluşturmaktadır. Suyu serin, denizi temiz bir koydur. Akşam üstü burada yüzmek başka bir güzeldir.
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this