Günübirlik Pamukkale Turu ile eşine az rastlanan jeolojik özelliklere sahip eski eski adı Hierapolis olan Pamukkale’yi keşfedeceksiniz. Travertenleriyle, Şifalı kaplıcalarıyla ve tarihi yerleriyle bilinen bölgede gezilmeye değer pek çok yer bulunmaktadır. Fethiye’nin en çok ilgi gören organizasyonlarından biri olan Pamukkale Turunda sizlere deneyimli profesyonel rehberlerin eşliğinde dolu dolu bilgi anlatımlarıyla gezinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Fiyata Dahil

  Klimalı Araç ile Ulaşım

  Rehberlik

  Kahvaltı

  Öğle Yemeği

  Hierapolis’e Giriş Ücreti

  Tur Aktivite Sigortası

Fiyata Hariç

  Roma Havuz ve Müzesine Giriş Ücreti

  Fotoğraflar

  Yemeklerdeki İçecekler

Yanınızda İyi Olur

   Güneş kremi

   Deniz ayakkabısı ve spor ayakkabısı

   Güneş gözlüğü

   Mayo – Havlu

Yanınıza Almanız Gerekenler

   Tur Günü: Pztesi – Cuma

   Tur Saati: 06:30 – 19:00

Tur Programı

timeline_pre_loader

1. Durak

İlk olarak Pamukkale Travertenlerini ziyaret ediyoruz. Bembeyaz yapısı ile dünyanın en gözde doğa harikaları arasına adını yazdırmıştır. Yerli yabancı turistler tarafından da ilgi gören travertenlerde yaklaşık olarak 3 saatlik zaman geçireceğiz.  Kalsiyum kaynağına sahip olan travertenlerde bulunan su kaynağı görsel bir şölen sunmaktadır. Suyun bir diğer özelliği ise termal kaynağa sahip olmasıdır. Ayrıca travertenlere gelen su 17 farklı kaynaktan gelmektedir. Travertenler ile ayrı düşünülemeyen antik kenti de görebilirsiniz.

2. Durak

İkinci olarak Hierepolis Antik Kentini keşfediyoruz. Kutsal Şehir diye de adlandırılan Hierepolis, travertenleri görenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir bölgedir. 3 saatlik traverten ziyaretinin bir kısmı eşsiz bir görüntüye sahip olan Antik Kenti görmek için ayrılmaktadır.

3. Durak

Üçüncü olarak bölgenin simgelerinden bir diğeri olan Antik Havuzu da görebilirsiniz. Görmenin yanı sıra belli bir ücret karşılığı, eski çağlardan günümüze kadar pek çok medeniyet tarafından kullanılan havuzda yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz.
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this