Fethiye Tatilinizde eğlenceli, çocuklar gibi şen, bol aktiviteli, adrenalini yüksek dolu dolu bir gün sizi bekliyor.

Sizi otelinizden alır ve tur öncesi rehberinizle buluşuyorsunuz. Kısa bir tur hakkında brifingten sonra 4*4 Land Rover jeeplerimizle  ellerimizde su tabancalarıyla, konvoy halinde maceraya doğru yola çıkıyoruz.

Fiyata Dahil

Otelden ulaşım

Rehberlik

Öğle Yemeği

Tur Aktivite Sigortası

Fiyata Hariç

Saklıkent giriş ücreti

İçecekler

Fotoğraflar

Yanınıza Almanız Gerekenler

Güneş kremi

Deniz ayakkabısı ve spor ayakkabısı

Güneş gözlüğü

Mayo – Havlu

Diğer Bilgiler

Tur Günü : Her gün

Tur Saati : 08:30 – 18:30

Tur Programı

timeline_pre_loader

1. Durak TLOS ANTİK KENTİ

Fethiye’ye 40 km. uzaklıktaki Tlos antik kentinde Osmanlı yapısı bir kalenin gizlediği kent akropolü, dik bir tepeden geçen yolun üzerinde bulunuyor. Kaleye çıkarken, yamaçtaki kayalıklara oyulmuş tapınak mezarları dikkatinizi çekiyor. Kentin en iyi durumda bulunan yapısı ise tiyatro, Akropol, Kanlı Ali Ağa’nın Sarayı, Stadyum, Lykia kaya mezarları, Hamam, Paleastra, Gymnasion, Belleforontes’in mezarının bulunduğu nekropol, Tlos’tan günümüze ulaşan yapılar. Likya kaya mezarları; hamam, paleastra ve gymnasion kalıntıları da ilgi çekici. Bellerephontes’i kanatlı atı Pegasus ile savaşırken resmeden süslemeler, ören yerinde gezintiyi ilginç kılıyor. Fethiye tatilinizde ki uğramanız gereken bir yer.

2. Durak YAKAPARK – YAKA KÖYÜ

Saklıkent bölgesine geldiyseniz mutlaka Yakaparkı görmelisiniz. Tlos antik kenti manzarasıyla ve Akdağ’dan gelen kar sularıyla beslenen küçük küçük bir çok şelale ile sizi karşılıyor bu tatlı köy. Alabalık çiftlikleri, organik yöresel tatlar, dokuma halılar Yaka köyünde karşılaşacağınız şeylerdir. Ayrıca buradaki restoran tarzındaki küçük işletmeler, emin olun damak zevkinize iyi gelecektir. Yaka Park balık çiftliği ve restoran ve kar sularından gelen bir havuz bulunmaktadır. İşletme tarafından bu havuz içerisinde 5 dakika durana bir içecek, 15 dakika durana ise yemek ve içecek bedava olarak verilmektedir.

3. Durak SAKLIKENT

Fethiye merkezden uzaklığı 44 km. olan Saklıkent Milli Parkı Muğla ili Fethiye ilçesi ile Antalya ili Kaş ilçesi sınırları içerisinde, Eşen çayının bir kolu üzerinde yer almaktadır. Uzunluğu 18 km olan Saklıkent kanyonunda yürüyüş yapabilir, ayrıca kanyon yakınlarında zipline, bungee jumping ve eğlence raftingi yapabilir yada yürüyüş parkurlarında trekking yapabilirsiniz.
Eğer kanyon içinde yürüyüş yapacaksanız eğer yanınızda parkura uygun ayakkabınız yoksa, kanyon girişinden lastik ayakkabı kiralayabilirsiniz. Bölge de yürüyüş yaparken de mutlaka dağcı kaskı takmalı , eğer yanınızda yoksa yine kiralayabilirsiniz.

4. Durak GİZLİ KENT ŞELALESİ

Gizli kent şelalesi yeşillikler arasına gizlenmiş cennetten bir köşedir. Merdivenlerden aşağı doğru indikten sonra, gür şekilde akan şelale suyunu patika yoldan takip ederek, kayaların arasından akan gizlikent şelalesine ulaşılır. Burada şelalenin altında ki büyük ağaç kütüğünün üzerinde fotoğraf çektirmek oldukça meşhurdur. Misafirlerimiz eğer isterlerse şelaleye kadar inmeyip, girişde ki sedir köşklerde çayını yudumlayıp, yayık ayranın tadına vararak dinlenebilir.
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this